Vinaora Nivo Slider 3.x
"Rób wszystko, cokolwiek ci powie"

Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 01.10.2017

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary na finansowanie prac remontowych i renowacyjnych w naszym kościele: w niedzielę 17 września zebrano w czasie Mszy Świętych 650 złotych. Również Kuchnia brata Alberta składa serdeczne podziękowanie za złożone ofiary, które wyniosły 7.628 złotych.
 2. Od dzisiejszej niedzieli – przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej.
 3. Marek i grupa sportowa przy DA «Na Miasteczku» zaprasza wszystkich młodych ludzi zainteresowanych górami, wspinaczką sportową, skalną i lodową na zajęcia: treningi – spotkania odbywają się przy ul. Warszawskiej 11, w poniedziałki i piątki od godz. 19.00 – począwszy od najbliższego poniedziałku, czyli od jutra. Więcej informacji u ks. Marka.
 4. We wtorek, 3 października, sprzed naszego kościoła wyruszy pielgrzymka parafialna do Fatimy: pielgrzymi udział w niej rozpoczną od Mszy św. odprawionej o północy z poniedziałku na wtorek.
 5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. w intencji ministrantów i ich rodzin o godz. 18.30.
 7. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci.
 8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 9. Zachęcamy do udziału w «Różańcu do granic»: w dniu 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca. Studenci, którzy chcieliby włączyć się we wspólną modlitwę w Zakopanem i w Tatrach, mogą zapisać się w zakrystii. Wiernych, którzy pozostaną w Krakowie, zapraszamy do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 13.00 – w duchowej łączności z modlącymi się na granicach naszej Ojczyzny.
 10. W przyszłą niedzielę – XVII Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę będziemy mogli także publicznie opowiedzieć się za ochroną i poszanowaniem życia każdego człowieka oraz za godnością i poszanowaniem małżeństwa i rodziny: ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w II Małopolskim Marszu dla życia i rodziny pod hasłem RODZINIE I ŻYCIU TAK, który poprzedzi Msza św. o godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej.
 11. Wszystkich studentów zapraszamy od następnej niedzieli, do środy codziennie o godz. 20.00, na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Gieroń CM.
 12. Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się za dwa tygodnie: w niedzielę 15 października. Uczniów klas VII szkół podstawowych i klas II gimnazjalnych zapraszamy na spotkania w trzecie niedziele miesiąca do kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00, a uczniów klas III gimnazjalnych w każdy czwartek do sali parafialnej o godz. 19.00 (od czwartku 19 października!). Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, jest też podany w najnowszym numerze gazety parafialnej.
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, że powinniśmy płakać nad kościołami zamienianymi na restauracje, a także o nowym prawie o pochówkach zmarłych. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. W zakrystii możemy nabyć także książkę ks. Marcina Rolke CM o historii naszej parafii (w cenie 40 złotych). Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 14. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Emilia Poprawa, z ul. Królewskiej;

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 18.00 

Poradnia życia małżeńskiego i rodzinnego

w poniedziałki od godz. 18.00 i w środy od godz. 18.15 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

w pokoju Biblioteki Żywego Różańca (obok zakrystii) 

Nie ma spotkań w piąty poniedziałek i piątą środę miesiąca.

Można się zapisać tylko osobiście w godzinach urzędowania poradni

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.30 

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488