Vinaora Nivo Slider 3.x
"Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie"

Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną — 06.05.2018

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się kwesta na remont domu w Krzywaczce, w którym zamieszka 5 polskich rodzin – uciekinierów z objętego działaniami wojennymi Donbasu na wschodniej Ukrainie.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 3. We wtorek, 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.

 1. W środę, 9 maja, w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.

W środę na ulicach Krakowa odbędzie się Akademicka Droga Światła. Uczestnicy zgromadzą się o 20.30 na Wawelu, a następnie skierują się do kościoła na Skałce, modląc się i śpiewając. Rozważania poprowadzi ks. abp Marek Jędraszewski. Droga Światła jest formą świętowania Okresu Wielkanocnego. Pozwala towarzyszyć Jezusowi w radości, jaka nastąpiła zaraz po mrokach śmierci i grobu.

 1. W czwartek, 10 maja, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 2. W piątek, 11 maja, odbędą się odwiedziny kapłanów w domach chorych z posługą sakramentalną. Również w piątek – w jedenastym dniu miesiąca – modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny w czasie Mszy św. o godz. 8.00.

Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne; po Mszy św. o godz. 18.30 chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.

 1. Nasz Chór Mariański zaprasza na koncert z cyklu «Nowohucka Wiosna»: w piątek, 11 maja, o godz. 19.00 w Szkole Muzycznej na Skarpie. W programie m.in. Gloria Vivaldiego i Misa Tango Luisa Bakulova.
 2. W przyszłą niedzielę, 13 maja, gościć będziemy w naszej parafii młodzież  z Wolontariatu Misyjnego naszego Zgromadzenia „MISEVI Polska”, która pragnie podzielić się swoim doświadczeniem pracy na Madagaskarze, w Beninie i na Ukrainie oraz zachęcić nas wszystkich do włączenia się w pomoc misjom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 3. ABP MAREK JĘDRASZEWSKI ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROCESJI KU CZCI ŚW. STANISŁAWA (na osobnej kartce).
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, List, Gość Niedzielny i inne czasopisma. W Gościu Niedzielnym znane osoby opowiadają, jak przygotowały swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, przeczytamy też o bezbronnym dziecku Alfiem, uśmierconym w brytyjskim szpitalu, i o modlitwie w intencji jego i jego rodziców, która zjednoczyła ludzi na całym świecie. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, podwójny numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
 • Barbara Perchlicka, z ul. Armii Krajowej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00 

Kontakt telefoniczny w godzinach urzędowania: (12) 622 59 21.

Poradnia życia małżeńskiego i rodzinnego

czynna w poniedziałki od godz. 18.00 i w środy od godz. 18.15 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) w pokoju Biblioteki Żywego Różańca (obok zakrystii) 

Nie ma spotkań w piąty poniedziałek i piątą środę miesiąca

Można się zapisać osobiście w godzinach urzędowania poradni lub dzwoniąc na numer 694-100-644 (poza godzinami urzędowania poradni)

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.30 

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488